دپارتمان مالی و حسابداری

حسابداری زبان تجارت است که اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران، سهامداران ، واحدها و سازمان های بیمه ای ،مالیات ، بورس ، بانک ها و تامین کنندگان اعتبار، موسسات حسابرسی و سایر ذینفعان را جهت تصمیم گیری های آگاهانه و منطقی مهیا می نماید. پیچیدگی تعاملات و تراکنش های مالی در بنگاه های اقتصادی و الزام ارتباط آنها با بازار های بین المللی ،  استفاده از استاندارد های حسابداری داخلی و بین المللی را اجتناب ناپذیر نموده است.

سيستم های  حسابداري به عنوان مهمترين بخش مالی هر سازمان، اطلاعات متنوعي را در اختيار استفاده كنندگان ، خصوصا ” مديران هر سازمان قرار مي دهد. به طور كلي اطلاعات حسابداري بايستي از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار باشد تا در فرآيند تصميم گيري موثر قرار گيرد.این ویژگی ها کمک می نماید اطلاعات مالی در قالب گزارشات و صورت‌هاي مالي استاندارد شده تهیه گردد.

موقعیت شغلی حسابداری در ایران 

فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را دربرمی­گیرد و با وجود این که دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تحصیل می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانه های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

آیا میدانستید حسابداری شغل پولسازیست؟

شرط موفقیت یک حسابدار به روز کردن اطلاعات و یادگیری روشهای نوین حسابداری و استفاده از تکنیکهای مالی و مالیاتی در کار خود است.

دوره های دپارتمان