دپارتمان طراحی لباس

طراحی مد هنر استفاده از طراحی، زیبایی شناسی  و یا زیبایی طبیعی برای خلق پوشاک وزیورآلات است، طراحی مد متأثر از نگرشهای اجتماعی، فرهنگ‌ها و جوامع مختلف بوده و به اندازهٔ همین تفاوت‌ها دارای تنوع بالایی است.
طراحان مد تلاش می‌کنند تا لباسی که طراحی می‌کنند تابعی از زیبایی و دل‌انگیزی باشد، آنها باید در نظر داشته باشند که هر نوع لباسی چه مخاطبی دارد و همچنین در چه موقعیتی پوشیده می‌شود. آنها برای انجام این مهم محدوده‌ای وسیع از مواد و ترکیبات آن و همچنین طیف گسترده‌ای از رنگها، الگوها و سبک‌ها را در اختیار دارند.

هنرجویان طی دوره آموزش طراحی لباس هنر و مهارتی را می آموزند که بسیار کاربردی بوده و پاسخگوی یکی از اصلی ترین نیازهای انسان یعنی نیاز به پوشاک است .همواره تقاضا برای محصول تولید شده این هنر وجود دارد.

با توجه به روند رو به رشد رشته طراحي لباس در ایران ، افراد گرایش بیشتری به لباسهایی که در آنها رد پایی از خلاقیت و نوآوری وجود داشته باشد پیدا کرده اند
و همواره جای خالی برای پوشاک طراحی شده توسط هنرمندان خلاق در این عرصه وجود دارد .

استاد کلاس های آموزش طراحی لباس طی با چندین سال فعالیت در حوزه تدریس طراحی مد و لباس در دانشگاه ها و موسسات آموزشی ، سعی کرده مباحث را طوری چیدمان و برنامه ریزی کندکه برای هنرجوها در مدت کوتاه دوره ، بازدهی بالا و همه مباحث مورد نیاز این رشته را در بر داشته باشد ، بطوریکه هنرجویانی که در ابتدا بدون هیچ پیش زمینه ای از هنر وارد این رشته شده اندپس از گذراندن دوره بتوانند وارد بازار کار شده و جذب کارخانه جات و مزون ها یا تولیدی های لباس شوند و یا برای خود کسب و کار خانگی راه بیاندازند .

 

دوره های دپارتمان